Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya, Çakıllar Mahallesi’nde düzenlenen asker uğurlama eğlencesine katıldı. Uğurlama, Akşehir Belediyesi’nce Çakıllar Mahallesi’ne yaptırılan düğün salonundaki ilk etkinlik oldu.

Çakıllar Mahallesi’nde askerlik çağına gelmiş gençleri vatani görevlerini yapmak üzere görev yerlerine uğurlamak için yapılan asker gecesinde; Akşehir Belediyesi müzik grubu eşliğinde oyunlar oynayan asker adayları ve aileleri, eğlenmenin tadını çıkardılar.

Gecede bir konuşma yapan Başkanı Akkaya; “Rabbim bu gençlerimizi sağlıcakla Peygamber Ocağına uğurlamayı nasip etsin. Gençlerimizin, Aziz Türk Milleti’ne, Çakıllarlı Yiğitlere, ekmeğini taştan çıkaran bölge insanına yakışır bir şekilde vatani görevleri yaparak, burunları bile kanamadan annelerine, babalarına ve ailelerine kavuşmalarını Allah’tan niyaz ediyorum. Şimdiden hepsine hayırlı teskereler diliyorum. Biz biliyoruz ki askerlikte tutulan bir saatlik nöbet, bir saatlik ibadetten daha evladır. Onun için orası bizim peygamber ocağımız, orası bizim ezanımızın dinmemesi, bayrağımızın inmemesi için mücadele verdiğimiz mekanlar ve alanlardır” diye konuştu. Akkaya, 31 Mart yerel seçimlerinde Cumhur İttifakına verdikleri destek için mahalle sakinlerine teşekkür etti.

Geceye katılan AK Parti İlçe Başkanı Abdurrahman Çardakoğlu da yaptığı konuşmada, askere uğurlanan 21 gence hitap ederek; “İnşallah sağlıcakla gidip, burnunuz kanamadan da dönersiniz diyorum” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından Akkaya ve Çardakoğlu; askere gidecek gençlere, içlerinde Türk Bayrağı ve Kuran-ı Kerim bulunan birer çanta hediye ederken, gençlerle birlikte halay çektiler. Asker gecesi; askere gidecek gençlere kına yakılması ve eğlence ile devam etti.