Aşkın Gözyaşları serisi ile zirve yapan ve geçtiğimiz hafta piyasaya çıkan Ebu Hanife adlı kitabıyla okurlarıyla tekrar buluşan ünlü Yazar Sinan Yağmur, Yunak’ta öğrencilerle bir araya geldi.

Yunak İnönü Ortaokulunun Yunus Emre Etkinlikleri kapsamında ve Yunak Belediyesinin katkılarıyla Yunaklı öğrencilerle buluşan Yazar Sinan Yağmur, ilk önce ortaokul öğrencilerine yönelik “Yunusca Yaşamak” konulu bir söyleşi gerçekleştirdi. Yunus Emre’nin hayatından kesitlerle örneklemelerde bulunan Sinan Yağmur, öğrencilere yaşamları boyunca erdemli yaşamaları konusundaki mesajlarını sıraladı.

İkinci söyleşisini Yunak Anadolu İmam Hatip Lisesinde gerçekleştiren Sinan Yağmur’a burada da ilgi yoğun oldu. Öğrencilerle diyaloglar halinde “Okumak” üzerine sohbet eden Yağmur, öğrencilerin merak ettikleri sorularını da yanıtladı. Her iki program sonunda da kitaplarını imzalayan Sinan Yağmur, öğrencilerden düzenli bir şekilde okuma yapmaları konusunda söz aldı.

Söyleşi programlarına Yunak Kaymakamı Mehmet Erdem Akbulut, Belediye Başkanı Abdullah Emre Demirhan, Başkan Yardımcısı Bekir Coşkun, Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan, Şube Müdürleri, Daire Amirleri, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Yazar Yağmur, Kaymakam Mehmet Erdem Akbulut ‘u makamında ziyaret ederek bir süre görüştükten sonra ilçeden ayrıldı.

Yunak İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan da, kitapları Türkiye’de en çok okunan yazarlar sıralamasında her zaman üst sıralarda olan Sinan Yağmur’u Yunak’ta misafir etmekten ve öğrencilerle buluşturmaktan memnun olduğunu dile getirdi.