3.Ulusal İlkokullar Arası Nasreddin Hoca Fıkra Canlandırma Yarışması Akşehir Finalini; Hocanın Rüyası fıkrasındaki performansıyla Nasreddin Hoca İlkokulu kazandı.

Yarışmanın Akşehir finaline kalan 4 ilkokul da birbirinden güzel canlandırmalar sergilediler. Yıldırım İlkokulu ‘Hocanın Yarenleri’, Cumhuriyet İlkokulu ‘Nasreddin Hoca Torunu Cumhuriyet Çocukları’, Nasreddin Hoca İlkokulu ‘Hocanın Torunları’ ve Haydar Tuna İlkokulu ‘Akşehir’in İncileri’ rumuzlarıyla yarıştılar.

Dekor, müzik ve performansa göre yapılan puanlamalar sonucunda; birinci olan Nasreddin Hoca İlkokulu 451 puan alırken, Haydar Tuna İlkokulu 413 puanla ikinci, Yıldırım İlkokulu 359 puanla üçüncü ve Cumhuriyet İlkokulu da 330 puanla dördüncü oldu. Dört okulun öğrencilerine madalya ve kupaları, yarışmayı izleyen protokol tarafından verildi.

Belediye Başkanı Salih Akkaya; yarışmanın bir birincisi olduğunu ancak yarışmaya katılan tüm okulların ve öğrencilerin gönüllerde birinci olduğunu söyleyerek, yarışmaya katılan tüm okullara ve öğretmenlere teşekkür etti.

Nasreddin Hoca Fıkra Canlandırma Yarışması Türkiye Finali, Ekim ayında Akşehir’de gerçekleştirilecek.