Memur-Sen Akşehir Temsilciliği İstişare Toplantısı; Belediye Başkanı Salih Akkaya, AK Parti İlçe Başkanı Abdurrahman Çardakoğlu, Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkan Vekili Serdar Aytaç, Cumhur İttifakı Belediye Meclis Üyesi Adayları, Sendika Temsilcileri ve çok sayıda sendika üyesinin katılımıyla yapıldı.

Akşehir Kültür Merkezinde düzenlenen toplantı; saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Kuran-ı Kerim Tilavetinin ardından açılış konuşmasını yapan Eğitim-Bir-Sen Akşehir Temsilcisi Ferhan Ekici; “Haklıyı güçlü kılmak ve bireyin hakkını korumak için insan haklarına yönelik şiddet, baskı, zulüm ve haksızlığa karşı çıkarken, toplum kültürünün yapısını oluşturan milli ve manevi değerlerimize de sahip çıkarak, sendikal mücadelede her zaman toplum bilincinde olmalıyız.” diye konuştu.

Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya ise konuşmasında, 31 Mart Yerel seçimlerinin önemine dikkat çekti. Akkaya, “AK Parti ve Milliyetçi Hareket Partisi olarak; vatan, millet, bayrak, namus, dinimiz ve ezanımız için birlik ve beraberlik içerisinde hareket ediyoruz. Bu birlik ve beraberlik inşallah 31 Mart yerel seçimleri ile daha da pekişecektir.” dedi.

Sendika üyelerinin görüş ve fikirlerinin alınmasının ardından, İstişare Toplantısı sona erdi.