Selçuk Üniversitesi Bisiklet Topluluğu, Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya’yı makamında ziyaret etti.

Bisiklet Topluluğu Lideri Emre Ünsal ve ekibi tarafından gerçekleştirilen ziyaret Başkan Akkaya tarafından memnuniyetle karşılandı. Yapılan ziyarette, Selçuk Üniversitesi Bisiklet Topluluğunun faaliyet ve etkinlikleriyle ilgili bilgi aktarıldı.

Emre Ünsal yaptığı açıklamada; bisiklet kültürünün gelişmesi, bisiklet yolları ve park alanlarının yaygınlaştırılması, ilçemizin doğal ve kültürel varlıklarının tanıtılması amacıyla günlük doğa ve tarihi gezi turları ile kamplı bisiklet turları düzenlediklerini belirtti. Ünsal, topluluk olarak Çanakkale Şehitlerini anmak üzere 18 Mart’ta Çanakkale’ye varmak için 12 Mart saat 09:00’da hareket ettiklerini ve turun 1.Gününü Akşehir’de bitirdiklerini söyledi.

Akkaya da; “Bisiklet çevre ve doğa dostudur. Bisiklet kullanmanın sağlığa yararı var ve uzmanlarca da önerilmektedir. Bu gibi spor faaliyetleri kötü alışkanlıklardan uzak tutmakla birlikte disiplin de kazandırır. Biz Akşehir Belediyesi olarak Sporsal ve Kültürel faaliyetlerimizi her zaman önemsemişizdir. Selçuk Üniversitesi Bisiklet Topluluğu’na anlamlı ziyaretleri için teşekkür ediyor, inşallah hedeflerine kazasız belasız varmalarını diliyorum.’’ dedi.