Akşehir Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Belediye Başkan Adayı Salih Akkaya, seçim kampanyasını Cumhur İttifakı Belediye Meclisi Üyesi Adayları ile birlikte sürdürüyor.

Seçim çalışmaları kapsamında okulları ziyaret ederek buradaki öğretmenlere 5 yıl içerisinde yapılan hizmet ve projeleri anlatan Başkan Akkaya, yeni dönemde gerçekleştirilecek projeler hakkında da bilgiler sundu. Akşehir’de yapılan yatırımlara değinen Başkan Akkaya; “Belediyemiz, Büyükşehir Belediyemiz ve Hükümetimizin desteği ile Akşehir’imize 5 yıllık süreçte 568 Milyon Liralık yatırım gerçekleştirdik. Hatta daha da ötesi, Avrupa Birliği fonlarından da yararlanarak Kanalizasyon Değişim Projesi ve Atık Su Arıtma Tesisi yapımında bu hibe fonlarından yararlandık. Bu tesis 94 milyon liraya mal oldu. Bunun 90 milyon liralık kısmı hibe, 4 milyon lirası ise Belediyemiz ve Konya Büyükşehir Belediyemiz tarafından ödendi. Yakında içme suyu projemiz de ihale edilecek, bu 50 milyon liralık bir yatırım ve bunun tamamı da yüzde yüz hibe olarak yapılacak.” diye konuştu.

Akşehir ASEM’de kurs gören bayanlarla da bir araya gelen Başkan Akkaya ve heyeti, yapılan çalışmalar hakkında bilgiler vererek yeni dönemde yapılması planlanan hizmet ve projeleri anlattı. Başkan Akkaya, özellikle bayanların el emeği göz nuru ürünlerini satabilmesi amacıyla bir yer planladıklarına da değindi.