Kaymakam Mehmet Türk, Akşehir İlçe Sağlık Müdürlüğünü ziyaret ederek inceleme ve denetlemelerde bulundu.

Kaymakam Türk ziyaret sonrası yaptığı açıklamada, Akşehir’de sağlık hizmeti veren kurumlara dair değerlendirmelerde bulundu. Türk’ün açıklaması şöyle: “Akşehir Kaymakamlığı İlçe Sağlık Müdürlüğümüz bünyesinde; 1 Sağlıklı Hayat Merkezi, 1 Verem Savaş Birimi, 11 Aile Sağlığı Merkezi ve 14 Sağlık evi bulunmaktadır. Aile Sağlığı Merkezlerimizde 31 aile hekimimiz görev yapmaktadır. İlçe Sağlık Müdürlüğü ve Sağlık Hayat Merkezinde 6 Hekim, 1 Diyetisyen, 1 Fizyoterapist ve 65 diğer personel olmak üzere toplam 73 personel ile hizmet vermekteyiz.

İlçemizde ayrıca; Akşehir Devlet Hastanemizde 39 Uzman Hekim, 14 Pratisyen hekim ve 612 diğer personel olmak üzere 665 personel bulunmaktadır. 3 adet 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonunda 42 personelimiz, Ağız Diş Sağlığı Merkezimizde de 16 Diş Hekimi, 27 diğer personel olmak üzere 43 personelimiz hizmet vermektedir. İlçemizde bulunan Özel Akşehir Park Hayat Hastanesinde ise 26 Uzman Hekim, 5 Acil Hekimi ve 1 Diş hekimi olmak üzere 42 hekim görev yapmaktadır.”

Kaymakam Mehmet Türk, Akşehir Devlet Hastanesi ve ilçedeki diğer sağlık kuruluşlarının; Ilgın, Tuzlukçu, Yunak, Çeltik, Yalvaç, Sultandağı ilçelerinde yaşayan yaklaşık 200 bini aşkın vatandaş için de kolay ulaşabilecekleri donanımlı hastane ve sağlık hizmetleri sunduklarını söyledi. Sağlık personelinin gece gündüz demeden fedakarca hizmet verdiğini belirten Türk; “Özveri ile çalışarak daha iyi hizmet vermenin gayreti içerisinde olan sağlık ordumuza başarı ve kolaylıklar diliyorum.” ifadelerini kullandı.

İlçe Sağlık Müdürü Dr. Muhammed Sait Yalçın da Kaymakam Türk’ün ziyaretinden duyduğu memnuniyeti ifade ederek, tüm sağlık personeli adına kendisine teşekkür etti.