CHP Akşehir Belediye Başkan Adayı Eyüp Oyan’a destek ziyareti için Akşehir’e gelen CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, yerel seçimlerde İzmir ve Akşehir’de kazanmaları durumunda İzmir’in Kardeş Belediye olacağını ve Akşehir’e her türlü desteği vereceğini açıkladı.

Esnaf ziyaretlerine başlamadan önce kısa bir konuşma yapan Gürsel Tekin, Türkiye genelinde belediyelerin neredeyse tamamının esnaflar gibi borçlu olduğunu söyleyerek; “Yeni yönetim sisteminin ülkeye bir yararı olmayacağını söylemiştik. İşsizlik bitecek, dolar düşecekti. Böyle söz verdiler ama bugün geldiğimiz nokta ortada. Her şeye tek kişinin karar vermesi, ekonomide de sıkıntılar doğurur. Belediyeler de esnaflar gibi borç içerisinde. Daha demokratik ve hesap verilen bir sistem için, yerel seçimlerle başlamak gerekiyor. Tek bir bakanın makam aracına aylık 35 bin lira ödenirse, bu ülke batağa doğru gider.” değerlendirmesinde bulundu.

İller Bankası’ndan her il ve ilçeye pay ayrıldığını hatırlatan Tekin, Akşehir’in kendi kaynakları ile sorunlarını çözecek imkanlara sahip olduğunu söyledi. CHP Milletvekili; “Seçimlerden sonra İzmir’in yanı sıra İstanbul’dan da CHP’li bir belediyeyi Akşehir Belediyesi ile Kardeş Belediye yapmak için gayret göstereceğimin ve Akşehir’e her türlü desteğin sağlanacağının sözünü veriyorum.” dedi.

Konuşmanın ardından Gürsel Tekin ve beraberindeki partililer, iş yerlerinde ziyaret ettikleri esnaflarla sohbet ettiler.