Antalya/Muratpaşa Belediyesince ‘Abdullah Sevimçok Sivil Toplum ve İnovasyon Merkezi’nde ofis tahsis edilen 123 dernek arasında yer alan AKSEVDER’in tefrişat ihtiyacı, Akşehir Belediyesi tarafından karşılandı.

AKSEVDER Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Kesim gazetemize şu açıklamayı yaptı: “STK’lar demokrasinin gelişmesi, güçlenmesi açısından önemli bir role sahiptir. En önemli şartı ise, sunulan hizmetin parasız olmasıdır. Dernek Üyelerimiz ve çalışanlarını gönüllülük esaslı, kâr amacı gütmemektedir. Bu nedenle Muratpaşa Belediye Başkanı Sayın Ümit Uysal’a Antalya AKSEVDER olarak şükranlarımızı sunuyorum.

Bu arada Antalya’nın Doğuyaka Mahallesi’nde hayata geçirilen ve Avrupa’nın en büyük sivil toplum örgütleri yerleşkesini de içinde barındıran bu projede yer almanın gururunu ve sevincini de beraberinde yaşıyoruz.

Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya’nın Akşehir dışında yaşayan Akşehirlilere de sahip çıkmasını takdirle karşılıyoruz. Kendisinden ofisimizin ihtiyaçlarına katkıda bulunup-bulunamayacağını rica ettiğimizde sağ olsunlar bu talebimizi yerinde buldu ve tüm ihtiyaçlarımızı karşıladı. AKSEVDER olarak kendisine teşekkürlerimizi bir borç biliyoruz ve kendisini Antalya’ya davet ediyoruz” dedi.

14 milyon TL’lik yatırımla faaliyete geçirilen bu merkez; sivil toplum ve inovasyon merkezi, mutfak sanatları işliği, yerli ürünler bedesteni, AR-GE, AB Danışma ve Proje Ofisi’yle bir kampüs niteliğini beraberinde barındırıyor.

Merkezde bulunacak derneklerin kentin ortak aklının ortaya çıkmasını sağlayacak çeşitliliğe sahip olduğunun altını çizen Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal; sanattan spora, iş adamlarından girişimci kadınlara ve hemşeri derneklerine bir kentin kimliğini ve toplumsal dokusunu oluşturan her yapının Abdullah Sevimçok Sivil Toplum ve İnovasyon Merkezi’nde bulunduğunu ifade etmişti.

Haber: Fazıl UZ / ANTALYA