Halk Oyunlarında Mualla Nigar Yamaç Ortaokulu Küçüklerde İl Birincisi, Bahçelievler Ortaokulu Yıldızlarda İl İkincisi olurken, Şehit Özden Çınar MTAL de İl Birinciliğini elde etti.

Selçuklu Uluslararası Spor Salonu ve Kongre Merkezinde yapılan Halk Oyunları İl Yarışmalarında tam anlamıyla Akşehir rüzgarı esti. Mualla Nigar Yamaç Ortaokulu, Küçükler kategorisinde 10 kişilik ekibiyle Konya Birincisi oldu. Okulun 12 öğrenciden oluşan Yıldızlar Takımı ise İl İkinciliğini elde etti. Folklorcuları çalıştıran Bahar Şahin ve eşi Mehmet Şahin, sonuçlardan duydukları memnuniyeti dile getirerek öğrencilerini kutladılar.

Şehit Özden Çınar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi halk oyunları ekibi de Konya Birincisi olan bir diğer Akşehir ekibi oldu. Okul Müdürü Hatice Yalçın; ‘’Geleneksel milli kültürümüzün önemli yansımalarından olan halk oyunları alanında bizi en güzel şekilde temsil eden öğrencilerimizi kutluyorum. Halk oyunları milletlerin geçmişteki değerlerini ve birikimlerini geleceğe yansıtan önemli bir argümandır. Biz eğitimde bilginin yanında geleneksel kültürün aynası olan bu argümanları da iyi koruyup geleceğe aktarmalıyız. Bunu en iyi aktaracak olan da sevgili öğrencilerimizdir.’’ dedi.
Yalçın, Müdür Yardımcısı Özlem Yel ve Beden Eğitimi Öğretmeni Cevdet Dural ile Müzik Öğretmenleri Samet Giray ve Erhan İşci’ye katkılarından dolayı teşekkür etti.