Konya Büyükşehir Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Medeniyet Okulu kapsamında Ortaokul 6.Sınıf Öğrencileri arasında düzenlenen “Haydi Bil Bakalım” bilgi yarışmasında Akşehir’in Şampiyonu, Yazla Şehit Astsubay İbrahim Geçer Ortaokulu oldu.

Gruplarında birinci olarak finale katılmaya hak kazanan Atatürk Ortaokulu, Bahçelievler Ortaokulu, Kozağaç Hacı İbrahim Veli Ortaokulu, Mualla Nigar Yamaç Ortaokulu ve Yazla Şehit Astsubay İbrahim Geçer Ortaokulu arasındaki Final Yarışması, geçtiğimiz Çarşamba günü Akşehir Kültür Merkezi’nde gerçekleştirdi. Baştan sona kadar çekişmeli geçen yarışmada asıl sorular sonunda Bahçelievler Ortaokulu, Mualla Nigar Yamaç Ortaokulu ve Yazla Şehit Astsubay İbrahim Geçer Ortaokulu 80’er puan aldılar. Birincinin belirlenebilmesi için yedek sorulara geçildi. Yedek sorular sonucunda Yazla Şehit Astsubay İbrahim Geçer Ortaokulu rakiplerini eleyerek Akşehir Şampiyonu oldu ve ilde yapılacak olan yarışmalarda Akşehir’i temsil etme hakkını kazandı.

İrfan Yaman, Elif Yılmaz, Hamiyet Turan ve Yağmur Dalyan’dan oluşan Yazla Şehit Astsubay İbrahim Geçer Ortaokulu ekibi kupalarını İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü İbrahim Gülcü’den, madalyalarını da Okul Müdürü Mehmet Akca’dan aldılar.