Mesleki Eğitim Merkezi, Akşehir’de doğalgaza ilk geçen okul oldu. Temmuz 2018’de başlayan çalışmaların Aralık ayında sonuçlanmasıyla Mesleki Eğitim Merkezi Hizmet Binası, doğalgaz ile ısınmaya başladı.

Okulun sanayi sitesinde yer alması doğalgaza geçiş işlemini geciktirmesine rağmen, kuruma özel gaz tesisatı çekilerek binaya doğalgaz şebekesi getirildi. Okul yetkilileri, iç tesisat ve dönüşüm maliyetlerini araştırarak elde ettiği bilgileri İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bildirdi. Müdürlüğün konuya olumlu yaklaşarak durumu İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bildirmesi neticesinde, İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri dönüşüm işini üstlenerek doğalgaza dönüşüm işi için bir firmayla anlaşma sağladı. Mevsimin olumsuz şartlarına rağmen firma dönüşüm işini yaklaşık bir aylık bir süre içinde tamamladı. Yapılan girişimlerle Abonelik işlemleri da tamamlanarak Aralık ayı başında kurumun gaz bağlantısı ve açılması tamamlandı. Hafta başında teknik servisin sistemi çalıştırmasıyla da okul, doğalgaz ile ısınmaya başladı.

Okul Aile Birliği’nin verdiği bilgiye göre;  çevreci yakıta geçiş sevincini yaşayan kurum personeli ve öğrenciler, bu konuda destek olan Milli Eğitim yetkililerine teşekkür ettiler.