Akşehir Belediyesi, yoğun kar yağışının ardından yem bulmakta zorlanan kuşlar ile sokaklardaki kedi ve köpekler için uygun yerlere ve beslenme odaklarına yem ve mama bırakıyor.

Akşehir Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerince, yoğun kar yağışının ardından yem bulmakta zorlanan doğal hayattaki kuşlar ile sokaklardaki sahipsiz kedi ve köpeklerin beslenmesi için beslenme odaklarına ve uygun yerlere yem, mama, ekmek ve et bırakılıyor.

Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya;  “Akşehir Belediyesi olarak her sene olduğu gibi yine hayvanlarımızın beslenmesi için; kuşlara yem, kedi ve köpeklere de mama ve et bırakıyoruz. Kurtlar için vakıf kurmuş bir ecdadın torunları olarak, bu mevsim şartlarında hayvanların açlığını gidermek üzere gerekli tedbirleri almak durumundayız.  Akşehir’imizin 16 noktasında, girişlerde hayvan beslenme odaklarımız var. Bu noktalara sadece kar yağışında değil her zaman yiyecek malzemeleri bırakılıyor. Özellikle kış döneminde ise daha fazla yiyecek bırakılarak daha fazla takip ediliyor.” dedi.