CHP Akşehir İlçe Yönetimi, Eyüp Oyan’ın Akşehir Belediye Başkan Adaylığının kesinleşmesinden sonra bir basın açıklaması yaptı.

Yapılan açıklamada; ‘’Cumhuriyet Halk Partisi Akşehir İlçe Yönetimi olarak, Akşehir halkının desteğini gönülden istiyoruz. Çünkü Akşehirimizin sosyal, kültürel ve ekonomik dokusunu, parti gözetmeksizin yeniden canlandırmayı ve yaşama katmayı hedefliyoruz. Siz Akşehir halkımızın da, yapacağımız seçim çalışma programına katkınızı ve desteğinizi bekliyoruz. Bu nedenle; sosyal, kültürel ve ekonomik yönden düşünceleriniz, önerileriniz, beklentileriniz ve katkılarınız, bizim için çok değerli olacaktır. Nasıl bir Akşehir istiyorsunuz? Nasıl bir belediyecilik istiyorsunuz? Birlikte gönülden ve sevgiyle, güzel günler için halkımızla kucaklaşmak istiyoruz.’’ ifadelerine yer verildi.

Diğer taraftan, CHP İl Yönetimi tarafından Belediye Başkan adayları açıklanan ilçeler arasında bulunan Doğanhisar’da, İYİ Parti ile yapılması gündemde olan ittifak doğrultusunda hareket edilebileceği, bu nedenle ismi açıklanan İlyas Demiralay’ın adaylığının ileriki bir tarihte netleşeceği öğrenildi.