Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya; Akşehir İsmet İnönü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından düzenlenen ‘Kariyer Günleri’ kapsamında öğrencilerle bir araya geldi.

Okul toplantı salonunda gerçekleştirilen etkinliğe Okul Müdürü Muammer Ak, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Kendisinin de 1984 yılında bu okuldan mezun olduğunu belirten Başkan Akkaya, başarısının sırrının düzenli çalışmak ve gayret etmek olduğunu belirtti. Ülkemizin son yıllarda dünyadaki önemli ve prestijli ülkeler arasında yer aldığını belirten Akkaya; “Gayret ederseniz, pes etmezseniz her şeyde başarılı olursunuz. Son dönemlere kadar ülkemiz az gelişmiş ülkeler kategorisindeydi ama artık birçok silahını kendisi üretiyor. Bu insanımızın azmi, gayreti ve çalışmasıyla oluyor. Sizler de böyle gayret eder, çalışır ve azim gösterirseniz ülkemiz daha da ilerilere giderek dünyada söz sahibi olmaya devam eder.” diye konuştu.

Öğrencilerden gelen soruları da cevaplayan ve onların isteklerini not eden Başkan Akkaya’ya etkinlik sonunda Okul Müdürü Muammer Ak tarafından okuldaki 3 boyutlu yazıcıyla yapılan bir isimlik ve plaket takdim edildi.