Temsilcimiz Akşehir Spor’un dün oynadığı Kırıkkale Büyük Anadoluspor karşılaşmasının bitiş düdüğünden sonra Akşehir Spor’lu futbolculara, teknik heyete ve taraftarlara yapılan saldırılara tepkiler çığ gibi büyüyor.

Maç bitiminde soyunma odasına yönelen futbolculara tahrikle başlayan olaylarda Kırıkkale taraftarının taş yağmuru, taraftar otobüslerine taşlı saldırıyla devam etti. Camları kırılan otobüslerin kaportaları da zarar görürken, stat içerisindeki olaylarda yedek kulübesinin yıkıldığı görüldü. Akşehir Spor aleyhine gösterilen tutumun, beş futbolcunun darp raporu almak için gittiği hastanede ve ifade verdikleri sırada da devam ettiği iddia edildi.

Bölgesel Amatör Liglerinde mücadele eden birçok spor kulübü ve taraftar derneği yayımladıkları mesajlarla Akşehir Spor’a destek verirken; ‘’Akşehir Spor’lu futbolculara, teknik heyete ve taraftarlara yapılan saldırıyı kınadıklarını’’ belirttiler. Sosyal medya hesaplarından Kınama Mesajları yayımlayan Sarayönü Belediye Spor, 68 Aksaray Spor, İstanbul Ağrı Spor Kulübü, Sandıklı Spor, Karapınar Belediye Spor, Çubuk Spor F.A.Ş., Bölgesel Amatör Lig 7.Grup, Nükreditler-1926 Polatlı Belediye Spor, Grup Pehlivanlar Serikspor, Osmaniye 7 Ocak Taraftarlar Derneği, Aşk-ı Bucak, Silifkespor Tribün ve Mor Beyaz, Akşehir Spor’a geçmiş olsun dileklerini paylaştılar.

Yaşanan olaylarla ilgili olarak Akşehir Spor Yönetiminin, bugün saat 13:30’da Kulüp Binasında basın açıklaması yapacağı öğrenildi.