Akşehir’de Ali Kırkuşu (28) isimli şahsın av tüfeğiyle vurularak öldürülmesinin ardından gözaltına alınan 2 şüpheli, çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Dün; Yeni Mahalle Mustafa Kemal Paşa Bulvarı üzerindeki Ali Kırkuşu’ya ait müstakil evde meydana gelen olayda; Ali Kırkuşu (28), eniştesi Süleyman G. (22) ve eniştesinin ağabeyi Turgut G. (25) ile konuşurken henüz belirlenemeyen bir sebeple av tüfeğiyle vurulmuştu. Karnından yaralanan Kırkuşu’nu, eniştesinin ağabeyi Turgut G. otomobil ile Akşehir Devlet Hastanesi acil servisine bırakarak kaçarken, enişte Süleyman G. Akşehir İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne giderek polise teslim olmuş, Ali Kırkuşu ise hastanede kurtulamayarak hayatını kaybetmişti.

Turgut G.’nin de daha sonra teslim olmasının ardından Akşehir İlçe Emniyet Müdürülüğü’nde sorgulanan sanıklar, sabah saatlerinde Akşehir Adliyesi’ne sevk edildi. Zanlılardan Turgut G. ‘nin ifadesinde; vurulan Ali Kırkuşu’nun evine çay içmek için gittiği sırada, Kırkuşu’nun yeni aldığı tüfeği görerek incelemek istediğini, Ali Kırkuşu’nun “Tüfek dolu, dikkat et” diye kendisini uyardığını, bunun üzerine tüfeğin içindeki fişeği boşalttığını ve “Başka fişek yok” dediğini ancak Ali Kırkkuşu’nun elinden tüfeği almak isterken tüfeğin ateş aldığını söylediği bilgisine ulaşıldı.

Şüpheliler Turgut G. ve Süleyman G. sevk edildikleri mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.