Akşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle düzenlenen Liselerarası Kompozisyon Yazma Yarışması sonuçları açıklandı.

Liselerarası Kompozisyon Yazma Yarışması’nda Hacı Sıddıka Baysal Fen Lisesi 9.sınıf öğrencisi Ebrar Özarık ilçe birincisi olurken, aynı okuldan bir diğer 9.sınıf öğrencisi Zarife Şahin ikinci, Şehit İsmail Cem Yakınlar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 10.sınıf öğrencisi Melis Gürler de üçüncü oldu. Ebrar Özarık, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda da ilçe birinciliğini kazanmıştı.

Hacı Sıddıka Baysal Fen Lisesi Müdürü Mahmut Yaman; Okul olarak sadece akademik alanda değil, sosyal ve kültürel alanda da adından söz ettiren bir okul olmanın sevincini yaşadıklarını, öğrencilerin kendilerini ifade edebilme noktasında bu tür yarışmaların büyük rol oynadığını söyleyerek hem 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda, hem de 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde derece alan öğrencilerle yakından ilgilenen Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni Gökhan Yıldırım’a teşekkür etti.

Şehit İsmail Cem Yakınlar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Aile Birliği Başkanı Yeşim Gürler ise yaptığı açıklamada; “Ticaret Lisesi olarak katılım gösterdiğimiz pek çok yarışmadan dereceler getirmeye devam ediyoruz. Son olarak 24 Kasım Öğretmeler Günü kapsamında ilçe genelinde düzenlenen kompozisyon yazma yarışmasında ilçe 3.sü olduk. Öğrencimizi ve ona çalışmasında danışmanlık eden Edebiyat öğretmenimiz Burcu Yıldırım’ı başarılarından dolayı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum.’’ifadelerine yer verdi. Okul Müdürü Salim Bozkurt da Melis Gürler ve öğretmenini tebrik ederek, başarıların devam edeceğine inandığını söyledi.