AK Parti Akşehir Gençlik Kolları Başkanlığı, ‘Kitap Okuma Halkası’ Projesi’nin 2.etabında Mehmet Akif Ersoy’un hayatı ve değerlerini okudu. Etkinliğe İlçe Başkanı Abdurrahman Çardakoğlu ve Belediye Başkanı Salih Akkaya da katıldı.

Kitap Okuma Projesinde Mehmet Akif Ersoy’u anlatan kitabı okuduklarını belirten Çardakoğlu; “İstiklal Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un hayatı, değerleri ve ülkemize kattıkları hakkında derlenmiş olan kitabımız ile başlamak istedik. Biliyorsunuz ki gelecek ay Mehmet Akif Ersoy ayıdır. Bu yüzden kitabımızı okuduktan sonra, kazanımları birbirimizle paylaşarak projemizi devam ettireceğiz. Bu vesile ile İstiklal Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u rahmet ve şükranla anıyorum.” dedi.

Özellikle gençlerin kendilerini geliştirmesi gerektiğine vurgu yapan Belediye Başkanı Salih Akkaya da; “Gençlerimiz, araştırma ve geliştirme yöntemiyle hayatlarına değer katmalılar.  Bu anlamda Kitap Okuma Projemize Türk tarih ve toplumuna değer katmış şair ve yazarlarımızı anlatan kitaplarımızla başlamak istedik. Katılım sağlayan Gençlik Kolları Başkanı Hüseyin Zeybek ve yönetimine teşekkür ediyorum. İnşallah projemizi geliştirerek tüm gençlerimize ulaşmak isteriz.” ifadelerine yer verdi.