Akşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile düzenlenen ‘Milletin Şarkısı: Yahya Kemal Beyatlı’ konferansı yoğun ilgi gördü.

Akşehir Kültür Merkezi’nde öğrenciler ve yetişkinler için iki ayrı oturumda yapılan konferansa konuşmacı olarak Akdeniz Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Bedia Koçakoğlu katıldı.  

Milletin Şarkısı: Yahya Kemal Beyatlı başlığı altında yapılan konferansta; Yahya Kemal Beyatlı’nın hayatı ve hayatındaki kırılma noktaları üzerinden Milli Şuur konuları işlendi. Beyatlı’nın yaşadığı dönem üzerinden, yaklaşık 6 asır devam eden Osmanlı’nın da panoramasını içeren masalımsı anlatımla başlayan sunumunda konuşmacı Koçakoğlu, zaman zaman katılımcılara sorular sorarak interaktif bir yöntem izlerken, yeni yetişen nesilde milli şuur oluşması noktasında özellikle öğretmenlere büyük görevler düştüğüne değindi.

Konferansın sonunda Kaymakam Mehmet Türk ve Belediye Başkan Yardımcısı Yahya Yıldız tarafından Bedia Koçakoğlu’na plaket ve çeşitli hediyeler takdim edildi.

Öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar dışında; Garnizon Komutanı Albay Tolga Yuvalı, AK Parti İlçe Başkanı Abdurrahman Çardakoğlu ve bazı kamu kurum müdürleri de konferansı izleyenler arasındaydı.