Akşehir İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği, suç ve suçluyla mücadelede 15 günlük faaliyetlerini içeren bir basın açıklaması yayımladı.

Asayiş Büro Amirliği’nden yapılan açıklama şöyle: ‘’Son 15 gün içerisinde Akşehir İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Asayiş Büro Amirliği ekiplerinin, başta uyuşturucu madde olmak üzere yapmış olduğu operasyonlarda 251 adet uyuşturucu hap, makas, alüminyum folyo, hassas tartı aleti, 9,83 gram eroin, 5 gram esrar, 1 adet ruhsatsız av tüfeği, 29 kilogram kıyılmış tütün ile 22 şişe kaçak alkole (viski) el konulmuş ve Mahrukatçılar bölgesinde bulunan 1 işyerine kaçak alkolden işlem yapılmıştır. D-300 Karayolu üzerinde durdurulan TIR’da yapılan aramada ise 3 adet ruhsatsız kaçak tabanca ele geçirilmiştir.

Bu operasyonlar kapsamında 13 şahıs gözaltına alınarak haklarında gerekli işlemler yapılmış, 3 şahıs adli makamlara sev edilmiş, 1 şahıs tutuklanmış, 2 şahıs denetimli serbestlik kararı ile serbest kalmıştır. Diğer 10 şahıs ise Emniyetteki işlemlerinin ardından nöbetçi Cumhuriyet Savcısı’nın talimatı ile serbest bırakılmıştır.

Kaçak kıyılmış tütün satan iki şahsa kişi başı 422 TL olmak üzere toplam 844 TL idari para cezası kesilerek haklarında 5607 Sayılı Kaçakçılıkla Mücadele Kanunu’ndan işlem yapılmıştır.

İlçe genelinde faaliyet gösteren 2 tekel bayiine saat 22:00’den sonra alkol satışı yaptığı için işlem yapılarak her bir işyerine 42 bin TL olmak üzere toplam 84 bin TL idari para cezası kesilmiş, 1 kahvehaneye kapalı alanda sigara içirmekten işlem yapılarak ilgili kuruma gereği için evrak gönderilmiştir.

Ayrıca başta belediyeye ait logar kapaklarını çalan hırsızlık şüphelisi olmak üzere ev ve işyerlerinden hırsızlık yapan 7 şüpheli yakalanmış, çaldıkları malzemelerle birlikte yakalanan 2 şüpheli çıkarıldığı mahkemece denetimli serbestlik uygulaması ile serbest kalmış, diğer 5 şüpheli ise işlemlerinin ardından Polis Merkezi’nden salıverilmiştir.’’

Açıklamada; ‘’Suç ve suçlular ile mücadeledeki azim ve kararlılık artarak devam etmektedir.’’ denildi.