Akşehir Cumhuriyet Savcısı Mustafa Öztürk’ün Başkanlığında üç ayda bir kez gerçekleştirilen Koruma Kurulu Toplantısı, Akşehir T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda yapıldı.

Toplantıda eski yükümlü ve mağdurların iş, ayni ve nakdi yardım talepleri ile Koruma Kurulu projesinin gerçekleştirilmesi için planlanan “Hasta Yaşlı Bakım ve Refakatçi Kursu”, Akşehir Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nde açılması planlanan kütüphaneye kitap temini konuları ele alındı. Toplantı sonrasında cezaevi personelleri tarafından cezaevinin tanıtımı yapıldıktan sonra cezaevinde bulunan koğuşlar ve hükümlülerin vakit geçirdiği sosyal alanlar ziyaret edildi.

Koruma Kurulu Toplantısına Akşehir Belediye Başkan Yardımcısı Türkan Pınar Çiğdem, Denetimli Serbestlik Müdürü Erol Acar, Ceza İnfaz Kurumu 2.Müdürü Nurettin Çetin, Ziraat Bankası Müdürü Mustafa Alparslan, Halk Bankası Müdürü Durmuş Ali Gökçe, Ticaret ve Sanayi Odası temsilcilisi Filiz Tuna, Ziraat Odası Başkanı Aziz Bingöl, S.S Esnaf ve San. Kredi ve Kefalet Koop. Müdürü Sami Çiloğlu, Akşehir Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Salim Sadıç, AKSEV Başkanı Abdurrahman Karataşlı, Kızılay Akşehir Şube Başkanı Bülent Mumcu katıldı.