Kaymakam Katırcı’nın tayini Akşehirlileri Üzdü

Erzurum Yakutiye Kaymakamı olarak ataması yapılan Akşehir Kaymakamı Ahmet Katırcı’nın yerine Çorlu Kaymakamı Ali Dursun geliyor

 

Geçen hafta yayımlanan Valiler kararnamesi sonrasında, beklenen kaymakamlar kararnamesi de 7 Ağustos 2012 tarihli Resmi Gazetede yayımlandı. Kararnamede 430 mülki idare amirinin ismi yer aldı.

Yayınlanan kararname ile Akşehir Kaymakamı Ahmet Katırcı’nın da tayini çıktı. Sürpriz bir şekilde atama kararnamesinde yer alan Katırcı, Erzurum Yakutiye Kaymakamlığına atandı. Diğer taraftan Akşehir Kaymakamlığına ise Çorlu Kaymakamı Ali Dursun getirildi.

Hiç beklenmedik bu atamanın ardından tüm kamu personeli ve Akşehirliler Katırcı için şaşkınlıklarını dile getirdiler. Bozhüyük Kaymakamı iken Akşehir Kaymakamlığına atanan ve 26 Ağustos 2009 tarihinde buradaki görevine başlayan Katırcı 3 yıldır bu görevi sürdürüyordu.

2007 yılından beri Çorlu Kaymakamı olarak görev yapan ve dün Akşehir Kaymakamı olarak ataması yapılan Ali Dursun’un özgeçmişi ise şöyle: 1956 yılında Oltu’da doğdu. İlköğrenimini Oltu’da, Orta öğrenimini Sivas ve Erzurum’da tamamladı.
1974 yılında girdiği Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nin İktisat ve Maliye Bölümü’nden 1978 yılında mezun oldu.
1980 yılında Ankara Maiyet memuru olarak göreve başladı. Göynük, Sungurlu, Yıldızeli ve Meriç ilçelerinde Kaymakam Vekili olarak çalıştıktan sonra 66. dönem Kaymakamlık Kursunu başarıyla tamamlayarak Kelkit Kaymakamlığı’na atandı. Kelkit, Yüksekova, Kuyucak, Yahşihan, Reyhanlı, Orhaneli, Alaşehir, Bulancak, Gerede ve Silivri İlçelerinde Kaymakamlık yaptı. Ekim 2007’den bu yana da Çorlu Kaymakamı olarak görev yapıyordu.

 Çeşitli meslekî kurs ve seminerlere katıldı. Bir yıl süreyle Amerika Birleşik Devletleri’nde meslekî eğitim ve dil için bulundu. İyi derecede İngilizce, orta derecede Fransızca ve Arapça biliyor. Dursun, evli ve iki çocuk babası.